Penthouse på 273 m2 i historisk ejendom i Vedbæk

På toppen af den smukke, bevaringsværdige ejendom fra 1900 på Kong Georgs Vej finder I denne enestående penthouselejlighed – den sidste og eneste tilbage – fordelt over to plan og med elevator direkte op i boligen. Her forenes historisk elegance med kompromisløs, moderne luksus i en boligoplevelse, der sjældent udbydes i Vedbæk.
Rum i særklasse – to plan med fleksibilitet og flow
Lejligheden breder sig over to plan og byder på en gennemtænkt planløsning med mange skønne opholdsrum og værelser, der giver fleksibilitet til både den store familie, parret med behov for kontor og gæsteafdeling – eller jer, der blot ønsker god plads omkring jer.
Opholdsmiljøet er boligens naturlige samlingspunkt. De franske altaner åbner sig helt op, så dørene kan slås til side og lade naturen, lyset og udsigten strømme ind.
Køkkenet er fra Boform – et stilrent og kompromisløst kvalitetskøkken, hvor æstetik og funktionalitet går hånd i hånd. De integrerede hvidevarer fra Miele fuldender oplevelsen med høj ydeevne og elegant finish.
Privat uderum, parkering og komfort
Til lejligheden hører eksklusiv brugsret til privat terrasse/have – en sjælden luksus i denne type bolig. Her kan I nyde solen i fredelige, grønne omgivelser med den gamle, velholdte beplantning som stemningsfuld kulisse.
Der medfølger desuden to private parkeringspladser, forberedt til ladestander, samt eget skur til opbevaring. Ejendommen er gennemgribende renoveret og energimærket A2015 med moderne varmepumpeløsning – komfort og bæredygtighed i smuk forening.
Pris kr. 16.695.000 kr.
Læs mere hos Bernstorff Estate, der står for salget.